Historia

Jesteśmy jedną z pierwszych polskich firm zajmującą się przemysłem fotowoltaicznym

Firma PVTEC wkroczyła na rynek fotowoltaiki w Polsce w 2010 roku. Założyciele firmy jako jedni z pierwszych w kraju postawili na zieloną energię, dostrzegając w branży fotowoltaicznej ogromny potencjał. Nie pomylili się. Firma PVTEC zaczęła dynamicznie się rozwijać w obszarze sprzedaży, instalacji, a także produkcji paneli fotowoltaicznych.  W 2011 roku firma uruchomiła własną linię produkcyjną zdolną do wyprodukowania w ciągu roku paneli o łącznej mocy do 12MW.

W 2011 roku firma zrealizowała także duży kontrakt dla firmy Georyt Solar (obecnie Bruk-Bet Solar) na budowę linii do produkcji paneli fotowoltaicznych. W 2014 roku PVTEC odniosła kolejny sukces wygrywając przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1,6 MW dla Energa Invest w Gdańsku. W ciągu 2 miesięcy firma PVTEC zamontowała 6292 panele PV, każdy o mocy 260 kWp, wykonała także projekt wykonawczy oraz dokumentację powykonawczą.

W latach 2014 – 2020 firma PVTEC Tarnów objęła swoimi usługami obszar czterech województw, a liczba wyspecjalizowanych ekip montujących wzrosła do dziesięciu. W tym czasie wykonaliśmy tysiące instalacji PV dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. Skupiliśmy się na dostarczaniu najwyższej jakości usług montażowych, doradztwie oraz specjalistycznych szkoleniach. Jednocześnie, w związku z pojawieniem się na polskim rynku tanich paneli fotowoltaicznych z Chin, zrezygnowaliśmy z produkcji paneli.

Podążając za globalnymi trendami w branży OZE, w 2020 roku postanowiliśmy rozszerzyć asortyment usług o sprzedaż magazynów energii oraz ładowarek elektrycznych.

Od samego początku firma PVTEC podejmuje działania na rzecz propagowania energii ze słońca oraz innych rozwiązań z obszaru odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Skontakuj się z nami!

Pozostaw nam swoje dane kontaktowe a skontaktujemy się z Tobą aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

Twoje dane zostaną wykorzystane jedynie do kontaktu z naszej strony!